Dağınık Evler İçin Tasarımcı Hileler

Mutfağı uzun saatler derli toplu tutmak oldukça zordur. Sürekli olarak yeme içme ihtiyacı ve yemek yapmak mutfağı karmaşık hale getirebilir. Tezgah sürekli açıkta olduğundan dolayı ise mutfağın en karışık görünen köşesidir. İç mimarlık Move Mimarlık olarak dağınık mutfakları ve evin diğer bölümlerini nasıl düzenli göstereceğiniz noktasında sizlere ip uçları vermek adına bu içeriği hazırladık.

Mutfağı düzenli göstermenin en önemli yolu tezgah üzerinde gereksiz hiçbir şeye yer vermemektedir. Ayrıca tezgahın düzenli olması, evyenin temiz olması da önemlidir. Mutfak dışında evin girişi, misafirlerinizi ilk karşıladığınız yerdir ve derli toplu bir antre temiz görünüm için gereklidir. Antede bir ayakkabılık ve vestiyer bulunması işinizi kolay hale getirecektir. Ancak bu dolapların kapalı olması gerekiyor. Açık dolaplar karmaşıklığı daha da artıracaktır.

Derli toplu bir ev için her şeye bir yer belirlemeniz gerekir. Mutfak dışında, bazı eşyaları istiflemek için kileriniz varsa çok şanslısınız demektir. İc mimar olarak sadece mutfak dolapları değil, giysi dolapları, ayakkabı dolapları, oyuncak dolapları vb. her eşyanın bir dolabı olmalıdır. Evde düzen sağlamanın yegane yolu kullanışlı dolaplara sahip olmaktır.

Evinizi temiz göstermenin bir diğer yolu ise açık renkli mobilya ve eşyalar seçmektir. Koyu rengi ne kadar temizlerseniz temizleyin ortam yine de karanlık görünecektir. Bu sebeple koltuk takımlarından mutfak dolaplarına kadar her şeyin açın renkli olması gerekir. Ayrıca renk uyumu da çok önemlidir. Örneğin mutfakta mavi ve beyaz rengin bir arada kullanılması, zeminleri de oldukça temiz gösterecektir.

Yani aslına bakılırsa temizliğin sırrı renkler ve istifleme alanlarıdır. İstifleme alanı ne kadar fazla ise dışarıda kalacak eşya sayısı da bir o kadar az olacak ve ortam daha şık ve düzenli bir hal alacaktır. Şayet eviniz küçükse tercih edeceğiniz dolapların enine değil, boyuna genişlemesi gerekir. Ayrıca bu dolapların içerisinde bulunan rafların da kullanışlı olması gerekir. Gizli gözlerin bulunması, küçük evler için dolap kapaklarının yana değil yukarı açılması avantaj sağlayacaktır. Mükemmel tasarımlar için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.